Tablety ke komunikaci

Služba je určena pro osoby se zdravotním postižením s potřebou podpůrné – augmentativní nebo alternativní komunikace.

Tablety, iPady, PC

K dispozici máme tablety a iPady plné aplikací zaměřených na rozvoj slovní zásoby, komunikace, kognitivních funkcí, jemné motoriky ad. k bezplatnému zapůjčení a vyzkoušení.

Nabízíme vyzkoušení a nácvik v ovládání speciálního softwaru pro počítače a tablety (programy a aplikace jako jsou Grid 3, GoTalk Now atd.)

Alternativní a augmentativní komunikace (AAK)

  • Představení vhodných aplikací (GoTalk Now, Grid Player, TD Snap, Řečový asistent, …).
  • Detailnější představení vybrané aplikace.
  • Mapování oblíbených činností, frekventovaných slov, sestavujeme komunikační knihu na míru.
  • Hledáme komunikační příležitosti, dáváme příklady, jak některé komunikační příležitosti tvořit.
  • Ukazujeme, jak aplikaci i komunikační knihu ovládat samostatně.
  • Nacvičujeme a zkoušíme vytvořenou komunikační knížku.
  • Zjišťujeme, co funguje, poskytujeme další podporu v tvorbě nových stránek v komunikační knize a nácviku ovládání.
  • Poskytujeme podporu okolí klientů a klientek. Zájem a aktivní zapojení dalších lidí je důležitá součást používání některé z forem AAK.

iPad plný aplikací k zapůjčení:

  • zápůjčka iPadu až na 14 dní,
  • bezplatně,
  • vhodné pro vyzkoušení si vybraných aplikací v praxi.

Některé aplikace a tipy na webové stránky, které nabízejí užitečné aplikace, naleznete na našich stránkách v sekci Odkazy na užitečné aplikace.

 

2015-10-28 09.57.25 1