LIDÉ V DOMĚ

Komu pomáháme

1. Lidem se zdravotním postižením od věku tří let, kteří nemají možnost komunikovat běžným způsobem a potřebují pomoc při rozvoji nebo udržení schopností a dovedností v oblasti komunikace.

2. Seniorům, kteří jsou ohrožení sociálním vyloučením a potřebují podporu sociálních schopností a dovedností v oblasti překonávání bariér v komunikaci a v přístupu k informacím skrze technologie.

Služby poskytujeme nejen jednotlivcům a rodinám ale i skupinám a organizacím.

Našim klientům nabízíme tyto služby

Digi klub pro seniory

• skupinové anebo individuální školení v ovládání tabletu
  • sdílení, tipy a hodnocení užitečných aplikací
  • bezpečná komunikace online

Alternativní ovládání počítače

• představení možností komunikace pomocí počítače ovládaného pohybem očí nebo pohybem úst
  • využití speciálních pomůcek a programů pro komunikaci

Tablety pro děti – od her ke komunikaci

• nácvik komunikace prostřednictví tabletu
  • tablet plný aplikací k zapůjčení a vyzkoušení zdarma

Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

• pomoc při žádosti na příspěvek na nákup zvláštní pomůcky
  • pomoc při hledání vhodných institucí a odborníků
  • pomoc při hledání vhodné pomůcky ke komunikaci či bezbariérovému ovládání počítače, podpora při nácviku používání pomůcky
  • možnost zapůjčení pomůcky na dva měsíce zdarma
  • Nabídkou svých služeb se snažíme zajišťovat lidem se zdravotním postižením rovné příležitosti k uplatnění ve společnosti a snižovat tak negativní důsledky, které z postižení vyplývají.

Jak může pomoc vypadat

Jak pracujeme?

• U lidí, kteří mají problémy ovládat počítač běžným způsobem, pomůžeme najít alternativní cestu (speciální myši, klávesnice, ovládání PC očima, ústy). Pomůcku můžeme zapůjčit k vyzkoušení zdarma, příp. můžeme pomoci i se získáním pomůcky.
  • U lidí, kteří mají problémy s komunikací (schopnost vyjádření potřeb, porozumění řeči, částečná konverzace) můžeme najít vhodné pomůcky, které pomůžou k překonání bariér v komunikaci se svým okolím. Pomůcky můžeme následně individuálně přizpůsobit a zapůjčit.
  • Pro lidi s postižením můžeme připravit individuální nebo skupinové sezení, jedno nebo více setkání, kde stanovíme a naplánujeme vhodné kroky, které povedou k řešení jejich problémů:
    • Definujeme vhodné řešení.
    • Nalezneme vhodnou pomůcku pro jejich omezení.
    • Seznámíme s fungováním pomůcky, individuálně upravíme.
    • Naučíme ovládat pomůcku a další příslušenství.
    • Umožníme praktický nácvik komunikace.

Jak může vypadat spolupráce s organizacemi?

Ve vaší organizaci nebo na vašem rekondičním pobytu můžeme představit zaměstnanců i klientům, co nabízíme a s jakými pomůckami pracujeme. Sami pak zvolíte co je pro vás vhodné.