Tipy na vhodné aplikace pro seniory

18. dubna 2019

Digiklub výběr: 16 aplikací bez kterých se senioři neobejdou:)

Při pravidelném setkávání na našem kurzu ovládání tabletu - Digiklubu často se seniory řešíme, jaké aplikace jsou pro ně užitečné a zajímavé. Po diskusi s absolventy našich kurzů - seniory, jsme vybrali 16 bezplatných, nejvhodnějších a nejoblíbenějších a tady jsou:

 

ct

iVysílání České televize

Archiv odvysílaných pořadů ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D a ČT art. Naleznete zde výběry nejsledovanějších videí dne a aktuálního týdne, abecední rozcestník (pořady A-Z). Vyhledávat můžete také podle žánrů. Můžete si také sestavit svůj vlastní program z pořadů České televize (moje iVysílání).

 

acu

AccuWeather Počasí

Obsah zahrnuje: sledování aktuálního stavu počasí, souhrnnou a podrobnou předpověď počasí.

 

jř

Jízdní řády

Jízdní řády umí:
- vyhledat spojení nejen ze zastávky, ale z libovolné adresy, firmy nebo místa
- zobrazit informace o zpoždění u vybraných spojů
- našeptat vhodné cesty podle toho, kde zrovna jste i podle vašich předchozích cest
- ukázat na mapě, kde právě jste

 

idos

Jízdní řády IDOS

Další aplikace pro vyhledávání jízdních řádů.

 

gmap

Google Maps - navigace GPS s hlasovým naváděním pro cestování autem, na kole i pěšky,
- plány městské dopravy a mapy,
- aktuální dopravní informace, zprávy o mimořádných událostech a dynamické úpravy trasy,
- funkce Street View a snímky interiérů restaurací, muzeí apod.

 

mapy

Mapy.cz

Hlavní předností je možnost offline map. Turistické mapy světa s vyznačenými stezkami a cyklotrasami. Propojuje se s aplikací Jízdní řády (zelená ikonka, také od Seznamu.cz).

 

sea

Sea Hero Quest

Zní to neuvěřitelně, ale je to opravdu unikátní hra, v níž si budete užívat spoustu zábavy při pronásledování nestvůr po kouzelných mořích, a zároveň tím pomůžete bojovat proti nemoci, kterou je v současné době postiženo 45 milionů lidí po celém světě. Během vašeho hraní jsou vaše navigační údaje anonymně zaznamenávány, bezpečně ukládány a slučovány s údaji všech ostatních hráčů po celém světě, čímž vzniká celosvětově největší kolektivní soubor údajů pro vyhodnocení prostorové orientace lidí. Tento neuvěřitelný zdroj nakonec povede k vytvoření nových diagnostických nástrojů a léčebných postupů pro demenci.

 

záchr

Záchranka

Mobilní aplikací ZÁCHRANKA v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktujete Zdravotnickou záchrannou službu a Horskou službu. Zároveň záchranářům odešlete Vaši přesnou polohu a další užitečné informace, které slouží pro Vaši záchranu.

 

pin

 Pinterest

Pinterest je nástroj k vytváření vizuálních záložek, s nímž můžete objevovat a ukládat kreativní nápady. Pomocí Pinterestu naplánujete třeba večeře na celý týden, dovolenou, rekonstrukci domu a mnoho dalšího.

 

spoty

Spotify Music

Spotify je na mobilu i tabletu zdarma. Se Spotify máte přístup k celému hudebnímu světu. Můžete poslouchat umělce a alba nebo si vytvářet vlastní playlisty ze svých oblíbených skladeb. Chcete objevovat novou hudbu? Vyberte si předpřipravený playlist, který bude vyhovovat Vaší náladě nebo bude vyhovovat Vašemu hudebnímu vkusu (jazz, vážná hudba, folk apod.).

 

duolingo

Duolingo: Naučte se anglicky

 Aplikace je zdarma a zábavnou formou se můžete učit anglicky (můžete se učit i jiné jazyky, ale ty jen přes angličtinu).

 

angl

DIC-o Anglicko-Český slovník a další slovníky podle světových jazyků

Rychlé vyhledávání cizojazyčných slov, aplikace si pamatuje i historii vyhledávaných slovíček, takže můžete zpětně "pilovat" vyhledávaná slova.

 

mturist

Mobilní turista

Zajímavé výlety po ČR, města a trasy na jednom místě, přehledně s fotkami a informacemi o kulturních akcí. Ihned budete mít k dispozici kompletní turistické informace z dané oblasti.

 

skillz

Skillz

Logické hry na procvičení mozku. Zábavná paměťová hra, která zlepšuje Vaši paměť, rychlost, přesnost, můžete hrát společně s dalším hráčem.

 

osobnosti

Slavné osobnosti - Kvíz o světové historii

Aplikace obsahuje 450 nejznámějších postav světové historie:  krále a královny, zpěváci a hudebníky, herce a režiséry. Hádáte čí portréty jsou zobrazeny. Od Alexandra Velkého, Fidela Castra, Antonína Dvořáka, Franze Kafky, Mikuláša Koperníka atd.starwalk

Star Walk 2 Free - Identify Stars in the Night Sky

Umožňuje pozorovat hvězdy a souhvězdí. Výborná aplikace pro amatérské astronomy.

 

featured-mytherapy

MyTherapy

Bezplatná, oceněná aplikace, která vám připomíná braní léků a vede o nich pro vás záznamy. Dokáže kombinovat záznamy léků a upozorní vás na nežádoucí kombinace různých léků.

 

Budeme rádi, když nám pomůžete seznam doplnit a rozšířit. Napište nám Vaše tipy na mail, rádi je přidáme do článku: lifetool@scps.diakonie.cz

 

Tipy na vhodné aplikace pro seniory
18. dubna 2019 - Tipy na vhodné aplikace pro seniory